İzmit Belediyespor, Kadınlar Basketbol Süper Ligi yeni sezonu öncesi Sarısu Gençlik Kampı’nda güç depoladı. Dayanıklılık ağırlıklı çalışmalar yapılan 4 günlük kampta İzmit Belediyespor oyuncuları Emel Sığırcı, Defne Melissa Paylar, İpek Garip, Nehir Ulufer ve yeni transferler; Gülse Uğur, İdil Türk ile Melisa Korkmaz katıldı. Yardımcı antrenör olarak göreve gelen Enes Akdilek ve fizyoterapist Barış Çakar da Sarısu Gençlik Kampı’nda takıma dahil oldu. 


YABANCILAR 1 EYLÜL’DE GELİYOR
Başantrenör Hasan Fırat Okul yönetiminde çalışmalarına başlayan Mavi-Beyazlı ekip, Sarısu’daki kampın ardından hazırlıklarına Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda devam ediyor. İzmit Belediyespor’un yabancı transferleri Nirra Fields, Gabriela Marginean, Megan Nicole Huff, Viktoria Mircheva ve Kristina Higgins de 1 Eylül’de İzmit’e gelerek takıma katılacak. 


“EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”
Takımla ve gelecek sezonla ilgili değerlendirmelerde bulunan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Cengiz Kahraman, “Bütçemizi geçtiğimiz yıla göre daha mütevazi tutarak transferlerimizi gerçekleştirdik. Elimizden gelen tüm gayreti gösterip ligde iyi sonuçları almaya çalışacağız. Lig’de güçlü rakiplerimiz var ama biz de İzmit’i en iyi şekilde temsil edeceğiz” şeklinde konuştu.


FAYDALI BİR KAMP OLDU
Sarısu Gençlik Kampı’nda açıklamalarda bulunan başantrenör Hasan Fırat Okul, “Birinci etap çalışmalarımızı Türk oyuncularımızla beraber belediyemizin Sarısu Kampı’nda gerçekleştirdik. Çok faydalı 4 günlük bir kamp geçirdik. Oyuncularımızın performansı çok yüksek. Hem kaynaşma hem de tesisimizin güzel imkanlarını kullanma açısından da yararlı oldu. Yabancı oyuncularımızın da aramıza katılmasıyla birlikte 2. etap çalışmalarımıza başlayacağız. 


HAZIRLIK MAÇLARI OYNANACAK
Gerçekten zorlu bir sezon bizi bekliyor. 5 tane yabancı oyuncumuz Eylül başında gelecek. Onlar da geldikten sonra çalışmalarımıza tam takım devam edeceğiz. Devamında hazırlık olarak 22-23-24 Eylül’de 2. Leyle Atakan Turnuvası gerçekleştirilecek. Turnuvada Galatasaray, Beşiktaş ve Bursa BŞB takımları yer alacak. Devamında Antalya’da bir turnuvamız olacak. O turnuvaya da katılmayı planlıyoruz. Sonrasın da programa göre bir hazırlık turnuvasına daha katılmayı düşünüyoruz. Hazırlık maçları takımı üst seviyeye doğru çıkartacak. 


HEM SPORTİF HEM MALİ BAŞARI
Bu sezon Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ndeki 4. sezonumuz. Kadromuzu, ligde yaşayan ve nefes alan bir takım olma doğrultusunda oluşturduk. Bizim derdimiz hem ligde başarılı olmak hem de oyuncularımız maaşlarınız zamanında verebilmek. Kağıt üstünde rakiplerimize göre güçlü gözükmeyebiliriz. Ama bu iş sahada verilen eforla belli oluyor. Oyuncularımızın ellerinden gelen en iyisini sahaya yansıtacağına eminim. Sakatlıksız bir sezon olmasını diliyoruz. İnşallah daha güçlü ve kuvvetli bir şekilde adım adım yolumuza devam edeceğiz” dedi.


ANTRENMANLAR ÇOK GÜZEL GEÇİYOR
4 sezondur İzmit Belediyespor forması giyen Emel Sığırcı ise “Öncelikle hepimize hayırlı bir sezon olmasını diliyorum. Sezon öncesi çalışmalarımız başladı. Aramıza yeni katılan sporcularla güzel bir kaynaşma içerisindeyiz. Tesis çok güzeldi. Antrenmanlar çok güzel geçiyor. Bu antrenmanları bu güzel tesiste yapmamıza imkanı sağlayan kadın takımın kadın belediye başkanı Fatma Başkan’a, Spor Müdürümüz Mithat Ağa’ya ve Kulüp Başkanımız Uğur Bey’e çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.